Frezy dremel

Frezy ze stali szybkotnącej o przeróżnych konturach. Nadają się do roboty w materiałach takich jak drzewo, tworzywa sztuczne i metale miękkie, aluminium, mosiądz, brąz, miedź. Świetnie naostrzone z modelowaną krawędzią skrawającą, frezy szybko i dokładnie nacinają bruzdy profilują powierzchnie pozostawiając ładną płaszczyznę. Zalecane obroty wymienione na opakowaniu.

Frezy do grawerowania to kolejna grupa frezów Dremela, wytworzona z stali szybkotnącej. Niesłychanie małe główki o zróżnicowanych profilach nadają się do różnego typu prac grawerskich. Półprodukty obrabiane to: drewno miękkie, tworzywo sztuczne, i metale kolorowe, brązy, stopy aluminium.

Frezy węglikowe dremel wytworzone są z nader trwałych węglików spiekanych. Dremel wyrabia je w różnych zarysach. Nadają się zarówno do usuwania zgrubnego jak i precyzyjnego. Są nader trwałe i skuteczne w produkcji. Przydają się do obrabiania stali konstrukcyjnej, spawów, stali hartowanej, metali kolorowych i ich stopów, do złota i srebra, stali nierdzewnej, twardych żywic epoksydowych i poliestrowych.


Frezy węglikowe zębate, do prędkiego i wstępnego usuwania materiału. Choć są niesłychanie trwałe to ze względu na niesymetryczne ostrza nadają się do obróbki laminatów, drewno miękkie, tworzyw sztucznych, gumy, miękkich metali i płytek ceramicznych z fajansu i gliny.


Frezy kształtowe. To takie mini frezy napotykane w dużych elektronarzędziach jak frezarki górno wrzecionowe. Wykonane z stali szybkotnącej z dwoma ostrzami ułożonymi równolegle. Przez co nadają się do frezowania kształtów, ale tylko z użyciem przystawki. Frezami można pracować w drzewo, płytach wiórowych laminowanych, sklejkach i innych materiałach drewnopodobnych.

Blog i poradnik w jednym, duzo przydatnych informacji/a>