Końcówki polerskie Dremel

     Ten asortyment Dremela służy do wygładzania i alternatywnie satynowania powierzchni. Jest to ostatni cykl obróbki powierzchni, nazwany w technice wykańczającym. W zależności od potrzeb, mają użytkownicy do wyboru: końcówki polerskie elastyczne, filce polerskie i różnego rodzaju szczotki do czyszczenia.
     Pierwsza grupa to gumowe elastyczne końcówki polerskie. Kapitalne do polerowania wstępnego. Niebieskie końcówki są wykorzystywane do obróbki końcowej mosiądzu i brązu, stali konstrukcyjnej, w tym nierdzewki, złota i srebra. Opcjonalnie ceramiki, szkła i wyrobów z kryształu oraz większości kamieni stosowanych w jubilerstwie lub domowej produkcji biżuterii. Usuwają doskonale wszelakie zadziory, grady i polerują rysy. Dlatego że są elastyczne nie pękają i nie kruszą się. Należy tylko zachowywać w pamięci uwagę, żeby na niskich czy wysokich obrotach nie czyścić nagminnie ostrych krawędzi, bo guma może sie szybko zużyć.
     Kolejna interesująca grupa to filc polerski. Tradycyjny naturalny filc wytworzony z wełny łowiecek o średniej gęstości. Kapitalny do polerowania prawie wszystkich rodzajów metali w tym złota i wszystkich materiałów ceramicznych. Nadaje się także do wygładzania twardych typów drzewa i tworzyw sztucznych, ale bez pasty polerskiej. Końcówki filcowe plus pasta do polerowania i możemy z brzydkiej powierzchni uczynić piękne lustro.


     Następna rodzina to szczotki polerskie. Nie są one dokładnie osprzętem do polerowania, raczej do przygotowania powierzchni pod wygładzanie. Lub jak w przypadku szczotek szczecinowych można nimi polerować stosując pastę polerską. Szczotki potrafią jednak wygładzić powierzchnię, ale nie jest to obróbka ścierna, raczej docieranie, gradowanie ostrych krawędzi, usuwanie rdzy i pozostałości farby lub innych zanieczyszczeń. Do srebra i złota nadają się szczotki z mosiądzu. Nie drapią one nawierzchni, bo są miękkie. Odrębna grupa to szczotki z nierdzewki. Albowiem w swoim składzie nie zawierają siarki to nie powodują wtórnej korozji. Jest jeszcze inne wykorzystanie szczotek, o którym nadzwyczaj mało się pisze. Jest to fakturowanie drewna, lub jak kto woli postarzanie. Operacje przeprowadza się wzdłuż słojów drewna. Skutek jest wybitnie intrygujący warto spróbować.

Więcej informacji o końcówkach Dremela w kategorii Dremel końcówki i mininarzędzia.

Blog i poradnik w jednym, duzo przydatnych informacji/a>