Ściernice Dremel

     Ściernice do ostrzenia i szlifowania wykonane z tlenku glinu. Wytwarzane są w różnych obrysach i rozmiarach. Nadają się do pracy przy obróbce przeróżnego rodzaju metali, odlewów i odkuwek, polerowania spoin i lutów. Wyśmienicie usuwają zadziory po cięciu, odlewaniu, pozostawiają powierzchnie zgrubnie oczyszczoną z widocznymi rysami tak jak po pilniku.

     Ściernica Dremel SC541 to jeden z linii artykułów z systemem szybkiej wymiany. Być może jest kosztowny, ale jak podczas pracy istnieje konieczność częstej wymiany ściernic to Speedclic nadaje się do tego znakomicie. Tarcza doskonale nadaje się do szlifowania i wygładzania przeróżnych rodzajów metali i odlewów. Została wzmocniona włóknem szklanym, z racji tego nie ma zagrożenia, że tarcza pęknie lub się wykruszy podczas roboty.

     Ściernice z węglika krzemu nadają się do obróbki materiałów, ceramicznych, porcelany, szkła, granitu. Nadają się także do obróbki miękkich metali kolorowych i ich stopów. Dzięki zastosowaniu luźnego spoiwa ściernice nie zapychają się i bardziej efektywnie usuwają materiał. Praca na wyższych obrotach i z lekkim dociskiem spowoduje, że nie będą się tak szybko zużywać.

     Specjalistyczne ściernice do ostrzenia pił łańcuchowych. Wytwarzane są w różnych rozmiarach, zależnie od rodzaju łańcucha wybieramy odpowiednią średnicę. Ostrzyć powinno się po każdym napełnieniu zbiornika z olejem do smarowania. Nie wolno czekać aż łańcuch będzie kompletnie tępy.

Blog i poradnik w jednym, duzo przydatnych informacji/a>